keyboard

Według ostatnich danych franczyza ubezpieczeniowa to jedna z najbardziej zaawansowanych i efektywnych form współpracy, skierowana do początkujących agentów ubezpieczeniowych.

Franchising oferty współpracy jest coraz bardziej popularną i jak się okazuje preferowaną formą otwierania działalności.

Jak działa placówka franczyzowa?

Mechanizm franczyzy ubezpieczeniowej jest bardzo prosty. Działa ona pod logiem wybranego domu ubezpieczeniowego. Aby posłużyć się obrazującym przykładem, wybierzmy jedną z lepiej działających multiagencji w Polsce – Dom Ubezpieczeń Spectrum, który specjalizuje się w oferowaniu i sprzedaży produktów ubezpieczeniowych oraz w doradztwie osobom fizycznym, jak i podmiotom gospodarczym. Agent ubezpieczeniowy, który zdecyduje się na współpracę z Domem Ubezpieczeniowym Spectrum, otrzyma sprawdzony model biznesowy oraz metody prowadzenia działalności w oparciu o profesjonalną pomoc i wsparcie obejmujące każdą fazę prowadzonego biznesu. Kolejną ważną korzyścią płynącą z otworzenia franczyzy w Domu Ubezpieczeniowym Spectrum są intratne warunki prowizyjne, naliczane od wypracowanej sprzedaży.

Franczyza ubezpieczeniowa – kto może skorzystać?

Z oferty franczyzowej może skorzystać każdy agent ubezpieczeniowy, który chciałby poszerzyć i rozwinąć swoją działalność, pod skrzydłami bardziej doświadczonych podmiotów. Jednak w modelu franczyzowym lepiej odnajdą się ci agenci, którzy są osobami przedsiębiorczymi, gotowymi prowadzić i rozwijać samodzielną działalność gospodarczą. Agenci, którzy wybiorą franczyzę ubezpieczeniową, jako swoją działalność powinni wykazywać się zmysłem obserwacji, szczególnie własnego, lokalnego rynku, w taki sposób, aby dostosować produkt do zmieniającej się sytuacji. Umiejętności sprzedażowe i minimalny wkład własny, na otwarcie własnej placówki, również nie są bez znaczenia.

Korzyści płynące z otwarcia franczyzy ubezpieczeniowej?

Franczyza ubezpieczeniowa jest specjalną ofertą, przygotowaną dla partnerów franczyzowych, która redukuje koszty otwarcia własnej placówki do niezbędnego minimum. Otrzymane dofinansowanie pomaga obniżyć koszty wyposażenia oraz umeblowania oddziału, które musi ponieść franczyzobiorca. Dodatkowym wsparciem, jakie otrzymuje, jest nieograniczony dostęp do pełnej oferty towarzystw ubezpieczeniowych, które współpracują z Domem Ubezpieczeniowym Spectrum oraz pomoc mentorska. Pomoc mentorska to nie tylko cykl bezpłatnych szkoleń, ale także stałe wsparcie z dziedziny promocji i marketingu, dostęp do autorskiego programu, który wspiera sprzedaż ubezpieczeń na każdym poziomie. Jednak jedną z najważniejszych zalet franczyzy ubezpieczeniowej jest możliwość tworzenia stabilnego, długotrwałego i dynamicznego biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *