Szczególnie wśród młodych firm dlaczego korzystać z usług rachunkowościoraz tych rozpoczynających działalność gospodarczą szerzy się przekonanie że usługi księgowe są drogie. Nic bardziej mylnego gdyż każdy kto decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych usług księgowych zdejmuje ciężar ze swoich barków jakim jest odpowiedzialność. Wiele osób w tym momencie na pewno nie zgodzi się z tą opinią. Ponieważ nadal jesteśmy odpowiedzialni w małym stopniu za pracę księgowej.

Jakie są skutki podjęcia złej decyzji?

Negatywnym skutkiem zdecydowania się na prowadzenie samodzielnej księgowości jest narażenie się na ryzyko pomyłki i zwiększające się koszty. Wspomniane koszty dotyczą nie tylko wysokości pomyłki ale również jakie urząd skarbowy jest w stanie naliczyć za zapłacenie nie pełnej kwoty podatku. Jednak wspomniane koszty nie mają aż tak ogromnego znaczenia w przeciwieństwie do zaburzenia kontroli nad firmą. Zjawisko zaburzenia kontroli nad firmą spowodowane jest faktem że przedsiębiorca pogubił się w prowadzeniu firmy lub zaczyna brakować mu na to czasu.

Jakie są najczęstsze konsekwencje pomyłki?

Będąc osobą decydują o losach firmy musi liczyć się z konsekwencjami niefortunnych decyzji oraz oderwaniem uwagi od firmy. Konsekwencje często przerastają przedsiębiorców powodując że popadają w długi. Fakt ten często powoduje że przedsiębiorca jest w stanie wtargnąć się na własne życie. Jednak najdotkliwsza jest utrata wiarygodności finansowej, która dla wielu przedsiębiorców stanowi barierę nie do przebycia. Utrudniając przy tym otrzymanie kredytu lub innego wsparcia finansowego. Tak daleko idące konsekwencje nie są scenariuszem thrillera rodem z USA lecz okrutną rzeczywistością z jaką przychodzi nam się zmierzyć. Podejmując decyzję o powierzeniu swoich rozliczeń księgowej należy się poważnie zastanowić nad wyborem. Ponieważ po co tracić czas i nerwy na wypełnianie blankietów i sprawdzanie cyferka po cyferce czy się wszystko zgadza jak księgowa może to zrobić w 15 minut.

O czym warto pamiętać?

Należy jednak pamiętać że zdrowie i troska o najbliższych jest najważniejsza. Gdyż często niezauważalnie wspierają nas w problemach dnia codziennego. W przypadku firm rodzinnych mogą również ponosić konsekwencje nie odpowiedzialności oraz rutyny na jaką ich skazujemy.

2 thoughts on “Dlaczego korzystać z usług rachunkowości?

  1. Łatwo samemu się pomylić i nie ma co ryzykować. Pewne rzeczy trzeba zostawić fachowcom. Sama korzystam z usług księgowych mojej Pani Krysi i zawsze jest wszystko wyliczone bezbłędnie na czas.

  2. Akurat szukałam informacji o prowadzeniu księgowości dla mojego brata i tu trafiłam. Przydatny artykuł Polecam !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *