Jedną z najważniejszych kwestii zarówno dla przedsiębiorców jak i zwykłych zjadaczy chleba jest rozliczanie się. Bez względu na to czy chcemy musimy się rozliczać z Urzędem Skarbowym co najmniej raz w roku. Dla wielu osób samodzielne rozliczenie zwykłego PITu graniczy z cudem gdyż zazwyczaj brakuje nam czasu oraz wiedzy by to zrealizować. Niestety rozliczanie się samemu jest dosyć ryzykowne jak wspomnieliśmy w poprzednim artykule więc warto zasięgnąć wcześniej opinii ekspertów zajmujących się od wielu lat tą tematyką.

Co można zyskać korzystając z usług rachunkowości?

Pozwoli to nam zaoszczędzić czas i oczywiście zbędnego stresu jaki nam towarzyszy przy rozliczeniu oraz przy wyczekiwaniu w kolejkach do okienka w urzędzie Skarbowym. Fenomenem jest wykorzystywanie najnowszej drogi komunikacji z Urzędem Skarbowym jakim jest droga elektroniczna pozwalająca na złożenie rozliczenia w formie elektronicznej. Niestety tu też bywają problemy. Pomimo XXI wieku jaki aktualnie mamy dużo osób nie posiada komputera ani tym bardziej nie potrafi go obsługiwać. Dlatego ta forma rozliczenia jest dla nich bezużyteczna. Wtedy pozostają dwie możliwości do wyboru albo zrobić to samemu jeśli uda się wygospodarować czas lub pójść do Pani prowadzącej biuro rachunkowo księgowe i zapytać się czy to zrobi za nas.

narzedzia

Korzyści z korzystania usług rachunkowych

Dużym plusem korzystania z tego typu usług jest fakt że są nie drogie. W zależności od rejonu kraju pomiędzy poszczególnymi biurami ceny wahają się w przedziale 20 – 70 złotych. Uwarunkowane jest również wewnętrznymi procedurami funkcjonowania danego biura. Wydanie 80 zł na rozliczenie nie jest dużym kosztem patrząc na to od strony mikro ekonomicznej ponieważ są naliczane kary od niewłaściwego wypełnienia PITu jeśli źle naliczymy sobie ulgę. Jeśli jej nie posiadamy oraz od złożenia PITu po terminie. Jak wszyscy dobrze wiedzą Urząd Skarbowy nie zapomni naszego błędu i będzie żądał uregulowania należności naliczający przy tym odsetki. Dlatego lepiej nie odkładać tej decyzji na ostatnią chwilę i lepiej się porządnie zastanowić czy sami damy radę się rozliczyć czy może skorzystać z pomocy fachowców.

Korzyści z korzystania usług rachunkowych

3 thoughts on “Dlaczego korzystać z usług rachunkowości?

  1. Dla mnie wybór był oczywisty bo nie chciałam tracić czasu na druczki a na dodatek nie lubię siedzenia i liczenia czegoś pod presją.

  2. Nie znam takiego ryzykanta co by sam próbował się rozliczać nie mając o tym zielonego pojęcia. Jeśli otwiera się firmę to trzeba mieć głowę na swoim miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *