Niskie bezrobocie i rozwój gospodarki sprawiły, że w Polsce istnieje potrzeba zatrudnienia wielu pracowników. Częściowo braki kadrowe pozwalają uzupełnić osoby przyjeżdżające ze Wschodu, które chcą podjąć legalną pracę. Gdzie znajdą ją najszybciej?

Outsourcing związany z pracą obejmuje wynajem pracowników. Polega to na rozpoczęciu współpracy z agencją, która zrzesza kandydatów, istnieje wiele wariantów, jednym z nich jest to, że wszystkie kwestie formalne rozwiązuje agencja pośrednictwa pracy. W Polsce jest wiele branż, w których widać braki kadrowe. Zbyt mała liczba pracowników w stosunku do zakresu pracy zazwyczaj niesie ze sobą negatywne skutki. Dlatego warto zabezpieczyć się przed taką sytuacją i zdecydować się na nawiązanie korzystnych współprac.

Branże, które najbardziej potrzebują wsparcia

Pracownicy z Ukrainy często wspierają branże, które działają sezonowo. Nieraz zatrudniani są przy zbiorach owoców lub turystyce działającej w wakacje. Jednak podejmowanie współpracy z obcokrajowcami nie ogranicza się jedynie do prac sezonowych. Nieraz w Polsce brakuje wykwalifikowanych specjalistów np. spawaczy, ślusarzy, logistyków. Ukraińcy przyjeżdżający do naszego kraju często znajdują pracę w sektorze montażu przemysłowego, handlu i gastronomi. Bardzo ciekawym zajęciem jest kierowanie pojazdami. W ostatnich latach zauważyliśmy powstanie kilku aplikacji do przewozu osób, który stworzyły nowe miejsca pracy z elastycznym wymiarem godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *